DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI
ZARA İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ
 
Ana Menü
Anasayfa
İlçe Müftümüz
Önceki Müftülerimiz
Müftülük Personeli
Görevlilerimiz
Camilerimiz
Aylık Hutbeler
Hac ve Umre
Haber ve Duyuru
Diğer Bağlantılar
Diyanet Vakfı
Diyanet İşleri Başkanlığı
DİBBYS
DİNİ BİLGİLER
DİYANET ÇOCUK
DİYANET RADYO
DİYANET TV
E-DEVLET
HAC VE UMRE REHBERİ
KUR'AN-I KERİM
MEDİNE CANLI YAYIN
MEKKE CANLI YAYIN
Sivas Müftülüğü
Sivas Valiliği
Zara Kaymakamlığı
CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI(1-7 EKİM)
Tarih : 2011-10-18 , Görüntülenme : 2087

1986 ve 2003 yılları arasında 1-7 Ekim tarihleri arası camiler haftası olarak kutlanmaktaydı. 2003 yılından itibarense bu haftanın ismi değiştirilerek Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak kutlanmaya başlanmıştır. 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle İlçe Müftülüğümüz Din Görevlileri için Konferans Düzenledi.

Konferansa konuşmacı olarak Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Durmuş ARSLAN katıldı. Ayrıca konferansa hayatını din görevine adamış emekli imamlarımız ve geleceğin imamları olan erkek yatılı Kur’an kursumuzun hafızlık öğrencileride katıldı.

İstiklal marşı ve saygı duruşuyla başlayan program Merkez Erkek Yatılı Kur'an Kursu Öğreticisi Remzi GÖLBAŞI ’nın Kur’an tilavetiyle devam etti. Programın açılış konuşmalarını İlçe Müftümüz Sefer ALICI yaptı konuşmasında camilerin ve din görevliliğinin öneminden bahseden Alıcı, Camilerimiz dua ve ibadetlerin topluca Allah’a arz edildiği, gönüllerin yıkandığı, elem ve sevinçlerin paylaşıldığı kutsal mekânlardır Camiler bilmediklerimizi öğrendiğimiz, ilim irfanımızı yükselttiğimiz, bilgi ve hizmet yuvalarımızdır dedi

Programa konuşmacı olarak katılan Prof.Dr Durmuş ARSLAN’IN konferans konusu ise ’’Camilerimiz ve Din Görevlilerimizin Din Hizmetlerindeki Verimliliği’’ konuşmasında din görevlilerinin toplum için ne kadar önem arz ettiğinden bahseden Arslan, konuşmasına kısaca şöyle devam etti. İnsanlarımızla iç içe yaşayıp onların dertleriyle dertlenen, halkımız arasında uzlaştırıcı, bütünleştirici bir tutum sergileyen, dini konularda onları aydınlatan, sosyal problemlerine çözüm arayan, sorumluluk duygusu içerisinde vatanımızın her köşesinde bu ulvi görevi yerine getiren din görevlilerinin toplum hayatında önemli bir misyonu vardır

Fertlerin ve toplumun manevi problemlerine çözüm üretebilmek için din görevlilerinin vizyonu ve misyonunun olması, etkili ve verimli bir hizmet sunabilmek için hizmetlerinde görevlilik anlayışını gönüllülük anlayışına dönüştürebilmesi büyük önem arz etmektedir dedi.
+ RESİMLER
width="150"
width="150"
width="150"

Ana Menü
Hizmet Standartlar Tablosu
Kur'an-Kerim
Başkanlık Duyurular
Kurul Kararlar
Bilgi Edinme
Din Hizmetleri
Dini Bilgiler
İlçemiz Hakkında
Webmail Servisi
İletişim Paneli
İletişim Bilgileri
İletişim Bilgileri
Tel :   0 (346) 816 10 62
Fax :   0 (346) 816 37 63
Zara İlçe MüftülüğüSivas
info@zaramuftulugu.gov.tr
Toraman Ajans ve Danışmanlık Tarafından Hazırlanmıştır. Her HakküSaklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz.
info@zaramuftulugu.gov.tr